Ministrul ungar al Transporturilor: Ne străduim să trimitem la naiba conducerea de la Bruxelles

0
Ministrul ungar al Transporturilor: Ne străduim să trimitem la naiba conducerea de la Bruxelles

Ministrul ungar al Transporturilor, Lázár János, a vorbit, la un eveniment electoral organizat de UDMR la Oradea, despre neînțelegerile dintre Ungaria și liderii europeni.

În acest context, el a vorbit și despre alegerile europarlamentare din 9 iunie.

„Vom alege lideri noi la Bruxelles, depinde și de noi dacă vor fi buni sau răi. Nu ascund că știm că nu ne iubesc, și nici că ne străduim să schimbăm conducerea actuală de la Bruxelles și să-i trimitem la naiba, pentru că după noi e greșită direcția în care o ia Uniunea Europeană și se iau decizii proaste”, a explicat Lázár, dând ca exemplu războiul din Ucraina și situația dificilă în care se află economia întregii Europe, potrivit ebihoreanu.ro.

„Se va decide tot anul acesta dacă vom reuși să ne ținem departe de acest război de la graniță ori ne vor împinge spre el. Depinde de cine vor fi primari, cine va intra în Parlament și cine va conduce la Bruxelles.  Anul acesta vom afla…

Citeşte mai mult