USR și-a desemnat candidatul pentru Primăria Cluj: PNL e trecutul orașului nostru
Președintele Filialei USR Cluj-Napoca și deputat, Viorel Băltărețu, a fost desemnat de către clujeni să reprezinte partidul în cursa pentru Primăria Cluj-Napoca la alegerile locale din 9 iunie.
USR transmite printr-un comunicat de presă că „desemnarea este finalul procesului de alegeri primare deschise, o premieră națională inițiată de USR Cluj-Napoca sub sloganul <Tu alegi!>”.
Campania „Tu alegi!” a fost un apel pentru toți cetățenii municipiului cărora le-a oferit posibilitatea unică de a decide direct cine este candidatul USR pentru Primăria Cluj-Napoca.
În cadrul campaniei, cei trei candidați – Viorel Băltărețu, George Trif și Mihaela Nia – au participat la trei dezbateri publice pe teme care îi preocupă pe clujeni, de la infrastructură la calitatea serviciilor publice, de la spații verzi la viziunea pentru un Cluj mai incluziv.
Procesul de votare a inclus atât opțiunea online, prin intermediul platformei dedicate, cât și…
