Absent de la toate dezbaterile din turul I, Simion îl acuză pe Dan că fuge de dezbateri

0
Absent de la toate dezbaterile din turul I, Simion îl acuză pe Dan că fuge de dezbateri

Extremistul George Simion, care în primul tur de prezidențiale a lipsit de la toate dezbaterile cu contracandidații, spune că Nicușor Dan fuge de o dezbatere în fața românilor, „crezându-i proști”.

„Este umilitor pentru români să fie conduși în continuare de același sistem care și-a bătut joc pe
poporul nostru timp de 35 de ani. Ceea ce face Nicușor Dan fugind de o dezbatere în fața
românilor, crezându-i pe români proști, așa cum au fost jigniți susținătorii și cei peste 3.500.000
de români care au pușcat-o în dreptul numelui meu. Nu e acceptabil așa ceva. Vreau să vă rog, dragi prieteni, să nu vă lăsați afectați de minciunile lor, ci că George Simeon ar
fi scăzut cursul euro-leu. Ci că George Simeon este vinovat pentru decăderea economică și
pentru deficitul bugetar record pe care România îl are. Nici eu, nici Călin Georgescu, nici
mișcarea suveranistă nu am făcut rău țării noastre”, a spus Simion într-un video pe…

Citeşte mai mult