Următorul prim-ministru al României va fi Nicușor Dan
Încă îți testezi limitele răbdării?
După 50 de zile de la demiterea lui Ilie Bolojan, atunci când Nicușor Dan ți-a spus să „fii calm, că vei trece prin asta”, NU ai prim-ministru, NU ai Guvern și continui să simți efectele crizei în care se adâncește România.
„Tehnocratul” Tomac a plecat la fel de repede cum a venit, iar „optimistul” Veștea, răsărit din aceeași nomenclatură de partid, a fost invalidat de Parlament fără mari emoții.
Cele două eșecuri consecutive ale președintelui le-au determinat pe partidele din fosta Coaliție de guvernare să iasă din nou la rampă.
Social-democrații susțin un guvern minoritar condus chiar de liderul lor, Sorin Grindeanu, în vreme ce tripleta PNL-USR-UDMR îl aruncă în luptă pe Siegfried Mureșan, vicepreședintele Partidului Popular European (PPE) și, mai nou, al liberalilor conduși de interimarul Bolojan ….
