Teroriștii jihadiști propun luarea de ostatici în școli din Europa

0
Teroriștii jihadiști propun luarea de ostatici în școli din Europa

„Ramadanul este luna jihadului și a martiriului, o, susținători ai Statului Islamic”. Așa își începe mesajul un terorist din gruparea jihadistă pentru a expune un plan de luare de ostatici într-o școală din Europa, transmite La Razon.

Inutil să spun că ideea este ovaționată de susținătorii săi. Pe unul dintre canalele oficiale ale Daesh, ISIS, a fost propus planul al cărui obiectiv final este eliberarea rudelor jihadiștilor deținuți în lagărele siriene sub controlul PKK.

Răutatea unor indivizi care pretind că acționează în numele lui Allah nu are limite: „Vrei să eliberezi familiile femeilor musulmane și copiii lor din tabăra Al-Hol?”, întreabă fanaticul de serviciu.

„Singura soluție acum – se răspunde – este să se desfășoare operațiuni cu luare de ostatici în țările Alianței Cruciadei; de exemplu, un grup de frați jihadiști convinși efectuează o operațiune cu luare de ostatici în interiorul unui liceu; iar când poliția vine…

Citeşte mai mult